|
|||||||
:: [Nr 13/89] Zwyciężyli wszyscy Artyku³ dodany przez: Redakcja (2009-10-17 08:44:10) "XI SpartakiadÄ™ Domów Pomocy SpoÅ‚ecznej z Województwa Podkarpackiego uważamy za otwartÄ…." - Tymi sÅ‚owami Dyrektor Domu Pomocy SpoÅ‚ecznej w Moczarach StanisÅ‚aw Leszega i V-ce Wojewoda Podkarpacki MaÅ‚gorzata Chomycz dali sygnaÅ‚ do sportowej rywalizacji zawodników reprezentujÄ…cych 20 Domów Pomocy SpoÅ‚ecznej z caÅ‚ego województwa, którzy 23 wrzeÅ›nia stawili siÄ™ na ustrzyckim rynku. Jak w takich chwilach bywa byÅ‚o poważnie i uroczyÅ›cie. Przy akompaniamencie hymnu MKOL wciÄ…gniÄ™to na maszt flagÄ™ olimpijskÄ…, zapalono znicz i odÅ›piewano Mazurka DÄ…browskiego.
Prowadzący uroczystość otwarcia Spartakiady Stanisław Leszega powiedział - Choć duch rywalizacji i chęć zwycięstwa są tutaj bardzo ważne, to najważniejszym jest jednak samo uczestnictwo w zawodach i dobra zabawa. Tutaj nie ma przegranych. Część sportowa Spartakiady odbyła się na ustrzyckim stadionie.
Zawodnicy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach, w różnych grupach wiekowych. I tak mogliśmy oglądać zmagania w rzutach piłką lekarską, w biegu wahadłowym, w rzutach kapeluszem do celu, w biegu na 60 m, pokonywaniu toru przeszkód, wyścigu z woreczkami, unii hokeju i wielu innych konkurencjach, które oprócz rywalizacji czysto sportowej dawały uczestnikom zawodów wiele radości i uśmiechów.
Podczas uroczystości zamknięcia Spartakiady wręczono pamiątkowe medale i puchary. Organizatorami Spartakiady byli: Wojewoda Podkarpacki, Starosta Bieszczadzki, Burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz Stowarzyszenie Rozwoju Domu Pomocy Społecznej w Moczarach wraz z Domem Pomocy Społecznej w Moczarach. /kot/
![]() adres tego artyku³u: http://www.naszepo³oniny.pl/articles.php?id=746 |