Nasze POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne Artykuły Forum dyskusyjne Galerie Ogłoszenia 
Baza noclegowa   Baza gastronomiczna   Dyżury aptek   Rozkład jazdy autobusów   Plan miasta
Strona główna

Archiwum
Pisane w Bieszczadach
Szukaj w serwisie:
Redakcja

Kontakt

    Gazeta / moduły
    Serwis internetowy

    Baza noclegowa

Artykuy » ~ Archiwum » [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Poniżej zamieszczamy artykuł napisany przez panią Joannę Skibniewską przy współpracy Szymona Jakubowskiego, jaki ukazał się w dzienniku cotygodniowym „Nie” nr 31 z 30 lipca 2009 roku .Decyzję o przedruku podjęliśmy na liczne prośby naszych czytelników, którzy nie mieli możliwości zapoznania się artykułem, z uwagi na małą ilość egzemplarzy „Nie” w naszym rejonie. Na przedruk artykułu uzyskaliśmy zgodę redakcji.

Policjant uwięziony po dąsach przewodniczącego episkopatu polski.

To gorsze, niż gdyby przejechał go samochód. Sierżant Paweł S. Harcerz. Kolekcjoner. Idealista. Były policjant. Obecnie aresztant. W sierpniu zeszłego roku Paweł S. policjant drogówki w Ustrzykach Dolnych, zatrzymał samochód. Kierował nim watykański ksiądz Stival Cianciarello. Jadąc na wycieczkę po Bieszczadach, nie zapalił świateł i przekroczył prędkość o przeszło 30 km/h. Sierżant postanowił wlepić mu 200 zł mandatu i pouczył, że na bieszczadzkich serpentynach trzeba jechać ostrożnie. Do rozmowy włączył się pasażer. Krzyczał na policjanta i machał rękoma. Wysiadł też z samochodu, zachowywał się agresywnie. Ty nie wiesz kim ja jestem – powtarzał wielokrotnie. Ponieważ sierżant nie raz już słyszał takie teksty, nie zareagował, tylko polecił siwemu krzykaczowi wsiąść do auta. Wypisał mandat, życzył szerokiej drogi i pożegnał panów uprzejmie. Zapomniał o tym zdarzeniu, jak o tysiącu innych kontrolach drogowych.

Ludzie z góry

Po miesiącu został wezwany na dywanik do szefa. Ty naprawdę nie wiesz z kim zadarłeś? Wtedy dowiedział się, że ów agresywny pasażer to arcybiskup Józef Michalik. Szef Kościoła katolickiego w Polsce, zadzwonił do komendy wojewódzkiej, skarżąc się na sierżanta.


Ponoszony miłością bliźniego, poprosił o ukaranie „nadgorliwego” policjanta. Prośba najważniejszej osoby w kraju to więcej niż rozkaz. Sprawą zajął się ówczesny zastępca komendanta wojewódzkiego w Rzeszowie Jan Zając. Zapytał sierżanta S. jakiego jest wyznania, dlaczego uderza w Kościół katolicki i czemu zwracał się niegrzecznie do biskupa, nazywając go „proszę pana”, a nie „wasza eminencjo”( w rzeczywistości abepe Michalik jest ekscelencją zaledwie. Przy tym skoro do Boga mówi się Panie, to wypada podobnie do jego urzędników). Wicekomendant zażądał też anulowania mandatu. W trzy tygodnie potem Paweł S. został przeniesiony z wydziału ruchu drogowego do plutonu patrolowego, czyli na posadę krawężnika. – Komendant powiedział mi, że musiał go przenieść, żeby „uciszyć tych chujów z góry”- mówi mi ojciec sierżanta S. Kogo miał na myśli, strach się domyślać. W noc sylwestrową, gdy sierżant miał interwencję za interwencją, zauważył, że z radiowozu zginął jego zasobnik z bloczkami mandatów karnych oraz część pieniędzy i prawo jazdy. Szybko złożył raport a pieniądze wyjął z własnej kieszeni i wpłacił w kasie komendy. Myślał, że to koniec kłopotów. To jednak był dopiero początek.

Ryzykowny incydent

Niedługo potem usłyszał podobno od przełożonego, komendanta Stanisława Dziedzica, że albo odejdzie ze służby, albo zostanie wyrzucony dyscyplinarnie. Taką wersję potwierdzają też anonimowo jego koledzy policjanci. Chłopak złożył rezygnację, a Dziedzic złożył doniesienie do prokuratury, że S. zniszczył mandaty po to, by przywłaszczyć sobie pieniądze. Te pieniądze, które oddał z własnej kieszeni. Prokuratura w parę dni potem postawiła byłemu już policjantowi zarzut, niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. – Nie mam sobie nic do zarzucenia- mówi Dziedzic. –Tam były uchybienia. Co prawda przyznaje, że podobnych uchybień w policji jest wiele i kończą się jakąś karą porządkową, a niedoniesieniem do prokuratury, ale pamięta też o kłopotach policji po „incydencie” z arcybiskupem Michalikiem. – Policjant musi zachować się godnie i z szacunkiem do zatrzymanego – komentuje tamto zdarzenie. Zapewnia jednak, ze „incydent” nic go nie obchodzi, a ukaranie mandatem kościelnego dygnitarza nie ma związku z postępowaniem prowadzonym przeciwko S. Mówi też, że nikt z „góry” nie interweniował. Co innego twierdzi Komenda Główna Policji : …interwencja w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych spowodowana była ustną skargą na „wulgarne” zachowanie się policjanta wobec abp. Michalika w trakcie kontroli drogowej.

Kto, z kim, gdzie i kiedy

Prokuratura zdawała sobie sprawę, że postawione Pawłowi S. zarzuty nie utrzymają się w sądzie. Bo jak ukarać za zniknięcie mandatów, które i tak są wpisywane po zakończeniu służby w rejestr nałożonych mandatów? Sierżantowi nic by to nie dało. Z zarzutów pozostał jedynie brak dbałości o dokumenty. A to cienkie. Tymczasem S. wciąż głośno mówił o arcybiskupie i interwencji w tej sprawie komendy wojewódzkiej z Rzeszowa. Wtedy do akcji wkroczyło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji. Już w niespełna miesiąc później Paweł S. siedział w areszcie. Tym razem otrzymał grube zarzuty. Nielegalne posiadanie broni, jej przetwarzanie i handel nią. Prokurator Aurelia Skiba napisała, że w bliżej nieokreślonym czasie, w bliżej niekreślonym miejscu i z bliżej nieokreślonymi osobami Paweł S. handlował bronią. Przeszukanie w domu sierżanta dało niebywałe wyniki: zabezpieczono dwa telefony komórkowe. Żadnej broni. Skąd więc takie zarzuty? – Wszyscy w okolicy wiedzą, że Paweł ma hopla na punkcie różnych wykopalisk – mówi jego kolega z komendy. – Ciągle wykopywał jakieś orzełki, guziki od mundurów, jakieś bagnety z pierwszej wojny, skorupy. To zapaleniec. Jego zbiory nie raz zasilały okoliczne muzea. – On był po przeszkoleniu pirotechnicznym, nie trzymałby żadnych niebezpiecznych materiałów, bo wie, czym to grozi – dodają koledzy S. Przeszukania dokonano także u rodziców Pawła S. Sześciu funkcjonariuszy z bronią gotową do strzału, w kominiarkach, o szóstej rano wtargnęło do ich domu. Para starszych ludzi była szarpana i popychana.
Przeszukanie trwało godziny. Ani broni, ani mandatów nie znaleziono. Zabezpieczono komputer, telefon komórkowy i zdjęcia wnuków. Razem z sierżantem zatrzymano innych kolekcjonerów. U nich znaleziono atrapy granatów, jakieś łuski po nabojach z wojny i inne żelastwa. Do aresztu trafił jednak tylko S. Prokurator Skiba zrobiła z sierżanta herszta bandy. Przy tym bandy nieistniejącej. Napisała, że zarzucane podejrzanemu czyny popełnione zostały(…) z udziałem osób, których tożsamości jeszcze nie ustalono. Uzasadniając areszt, napisała też, że ponieważ ona nie wie, z kim on jest w tej grupie przestępczej, niewiedza ta uzasadnia niezwłoczne odizolowanie Pawła S. od pozostałych osób. Pewnie od użytkowników Allegro. Gdzie kolekcjonerzy wymieniali się swoimi wykopanymi zdobyczami.

Glina nie podskoczy

Według przełożonego Aurelii Skiby, prokuratora Piotra Krausa, materiał dowodowy oraz okoliczności popełnienia czynów uzasadniały wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec Pawła S. środka zapobiegawczego. Dziś jedynym dowodem są zeznania moim zdaniem tendencyjne. Osoba pozostająca blisko śledztwa mówi mi, że są to drobni przestępcy, którzy poszli na współpracę z prokuraturą oraz….funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych KWP. Prokurator Skiba nadal wnioskuje o przedłużenie aresztu, choć od kwietnia nie prowadzi wobec aresztowanego żadnych czynności procesowych. Prokurator Kraus zapewnia także, że szykany i toczące się postępowanie nie ma żadnego związku z ukaraniem kierowcy arcybiskupa mandatem za popełnione wykroczenie. W każdym razie cały czas chodzi o stare żelastwo z czasów wojny, różne wykopane bagnety, a nie o żadną realną broń. Prokurator Skiba dla dobra śledztwa długo nie pozwalała sierżantowi zobaczyć się z rodziną. Teraz każda taka rozmowa odbywa się w towarzystwie funkcjonariusza BSW. Podczas przesłuchania sierżanta funkcjonariusz BSW Dariusz Piguła sam dzwonił do żony S. z zapytaniem, czy chce widzieć się z mężem. To miało złamać i tak już załamanego policjanta. Potem powiedział sierżantowi, że jeśli się nie przyzna do stawianych mu zarzutów, to rodzina nigdy nie dostanie widzenia. Podobno podał mu czysty protokół do podpisania. On sobie uzupełni…. – Czy to on pani o tym powiedział? – zapytał zdenerwowany Piguła, gdy do niego zadzwoniliśmy. – Skąd pani to wie? Paweł S. ma dwoje malutkich dzieci. Roczna Marysia choruje(ma ataki duszności), a 4-letni Patryk wciąż siedzi w oknie i wypatruje, kiedy wróci tata. Chowa się w koncie z wyimaginowanym telefonem i dzwoni do ojca. Żona policjanta ze względu na chorobę małej nie może pracować. Od miesięcy zdychają z głodu. Ojciec Pawła S. dowiedział się, że szef wszystkich biskupów polskich opowiada podczas różnych spotkań o tym głupim policjancie z Ustrzyk Dolnych, który już się napodskakiwał. Napisał list do abp. Michalika. Zapytał, dlaczego Michalik zrobił taką krzywdę jego synowi. Nie dostał odpowiedzi.

Arcymiłośnik bliźniego

Arcybiskup Józef Michalik jest głową polskiego Kościoła. Mówi na kazaniach, że najważniejsza jest rodzina i dzieci, zwłaszcza te dopiero poczęte. Jest też autorem książki „Kochać Boga – szanować człowieka”. Pisze w niej o miłości do bliźniego, o tym, że trzeba wspierać nawet tych, którzy są naszymi wrogami. A Paweł S.,32 – letni policjant z Ustrzyk Dolnych, gnije w pudle, bo nie nazwał ekscelencji księdza biskupa „eminencją”, tylko zwrócił się „proszę pana”.

[Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
skandal
Dodano 08 Wrzenia 2009 przez ~skandal

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
To jest tylko dowód na to jaki wpływowy jest kościół katolicki, oby ten czarnuch smażył się w piekle za to co zrobił!
Dodano 09 Wrzenia 2009 przez ~Tolek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
"Ten czarnuch" dobrze wie, że żadnego piekła nie ma. Jest kasa, Misiu, kasa. Jest władza. Są korzyści. Piekło to postrach dla mas. Oni to dobrze wiedzą.

Chrześcijaństwo jako system filozoficzny jest niespójne, pełne sprzeczności, naciągane. Można to łatwo dostrzec, gdy człowiek już raz wyplącze się z jego mentalnego zniewolenia.

Natomiast jako machina represji, kontroli nad ludnością, i utrzymywania tej ludności w marnym stanie, pozwalającym na dalsze utrzymanie i umocnienie kontroli - jest wprost idealnym systemem, pracującym pełną parą i z powodzeniem od 2000 lat.

Taka niezwykle prężna, sprawna, samoutrzymująca się, oparta na zaawansowanej psychologii, rozwinięta do poziomu superorganizmu - mafia. Z elementami showbiznesu.

Z zainteresowaniem śledzę dalej ten wątek i liczę na jego kontynuację na łamach gazety.
Dodano 16 Wrzenia 2009 przez ~pd

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Wierzyć się nie chce!
Dodano 16 Wrzenia 2009 przez ~jotesz

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Może warto by było zrobić akcję społeczną i nagłośnić sprawę jeszcze bardziej? Wysłać listy do różnych oficjeli KK, do rządu, do organizacji obrony praw człowieka i co tam jeszcze? Ja jestem chętny.
Dodano 17 Wrzenia 2009 przez ~waltharius

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Napisałem do Rzecznika Praw Obywatelskich zwracając jego uwagę na tę sprawę. Może to coś pomoże...
Dodano 18 Wrzenia 2009 przez ~waltharius

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
ta czarna zaraza cofa nasz kraj w rozwoju, popierana przez PIS robi co chce, jak chce i kiedy chce.
Za kasę są w stanie zawrzeć układ z diabłem.
I tytlko to się dla nich liczy, wypasione fury, domu i brzuchy.
Dodano 21 Wrzenia 2009 przez ~Zenek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Precz z czarnym motłochem! Ludzie, po co chodzicie do kościoła? Ze potraficie bezpośrednio kontaktować się z bogiem, jeżeli juz w niego wierzycie? Byłoby o wiele mniej nieszczęść na świecie.
Dodano 21 Wrzenia 2009 przez ~maja

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
chrześcijaństwo!! bleh..jedno wielkie kłamstwo historyczne dla którego miłość znaczy tyle co podporządkowanie!!a wszystko za NASZE pieniądze! ludzie obudźcie się!!!
Dodano 21 Wrzenia 2009 przez ~ha ha ha

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
OBURZENIE to mało!! kiedy wkońcu skończy się ten ciemnogród!! a ludzie zobaczą że pod czarnymi sukniami stoją członki żądne władzy i pieniędzy!!!
Dodano 21 Wrzenia 2009 przez ~ha ha ha

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
A gdzie amnesty international, human rights watch, helsinskie fundacje i inne menty zwani dla niepoznaki (pseudo) obroncami praw ludzi ? Jak zwykle w przypadku gdy mogliby sie do czegos przydac to ich nie ma. Widocznie na tym nie moga zarobic.
Dodano 21 Wrzenia 2009 przez ~daro

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Wdepnąłem tu przypadkiem... Bardziej tendencyjnego artykułu nie widziałem, gadzinówka w najgorszym PRLowskim stylu. Przedruk z - za przeproszeniem - NIE. Pięknie!
A komentarze... większego zagęszczenia nienawiści na cm2 ekranu monitora nie widziałem. Nie dość ludzie że wierzycie bezkrytycznie, to jeszcze wychodzą z was najgorsze demony,. Myślicie, że różnicie się czymkolwiek od obrazy biskupa z artykułu? Niestety - jesteście tacy sami, utopić drugiego w łyżce wody. Współczuję wam.
Dodano 21 Wrzenia 2009 przez ~Krzepki harry

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
to jest dobre:

'pod czarnymi sukniami stoją członki żądne władzy i pieniędzy"
Dodano 21 Wrzenia 2009 przez ~8run0n

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
30 km/h, za cos takiego np. w Szwajcarii na tydzien idzie sie siedziec (tak tak, obligatoryjny areszt zwlaszcza jesli bylo na zabudowanym), na miesiac traci prawko plus grzywna od 5 tys. Frankow w gore. Bez przepros ze ksiadz, biskup czy papiez. Ale nieraz juz bylo o rownosci klech wobec prawa, takze drogowego. Chocby dwie sprawy wypadkow drogowych, opisywane kiedys w reportazu GW gdzie 20-latek i ksiadz po pijanemu doprowadzili do wypadkow ze skutkiem smiertelnym. Wyrok dla klechy: 2/4 zawiasu, chlopak dostal osemke.
Dodano 21 Wrzenia 2009 przez ~Apostasy

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
A pamięta ktoś pana w kapeluszu który też uważał się za kogoś arcy ważnego? Dowali karę za rozróbę w samolocie. Czy każdy kto do czegoś dojdzie musi być zwykłym chujem?
Dodano 21 Wrzenia 2009 przez ~Adam

» Karać policję!
Dobrze mu tak, niech teraz posiedzi kilka lat za kratami. Niech to będzie nauczką dla innych gamoni w mundurkach.
Dodano 21 Wrzenia 2009 przez ~piotrek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
piotrek, to chyba ty tu jestes gamon, za cu chcesz policjanat karac, za wypelnianie swoich obowiazkow. Juz ci tak namieszali w glowie, ze uwazasz, ze ksieza stoja ponad prawem? Opamietaj sie czlowieku.
Dodano 25 Wrzenia 2009 przez ~Kaja

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Piotrek najwidoczniej wszystkie religijne egzaminy zdawał "z palcem w dupie" stąd jego poszanowanie do kleru. Najwidoczniej tak lubi więc dajmy mu spokój
Dodano 26 Wrzenia 2009 przez ~klemens

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Słyszałem już o tym, zegar historii czarnej mafii już tyka,rejestrujemy wszystkie przypadki łamania prawa przez mafiozów w sukienkach,a kiedy nadejdzie właściwy czas to pogonimy do zdrajców watykanu,już niedługo.Proszę moderatora o podanie kontaktu do tego pilicjanta, pomożemy Jemu. graal@myfaz.net
Dodano 26 Wrzenia 2009 przez ~Andrzej

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
~~Andrzej i reszto Towarzyszy, napiszcie list otwarty. Najlepiej do Kiszczaka, Jaruzelskiego, albo jakiego emerytowanego gamonia z ZOMO.
Dodano 27 Wrzenia 2009 przez ~~lik

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Błąd!
Formularz wypełniony niepoprawnie. Musisz wypełnić wszystkie pola oprócz e-mail!
Sprawdź czy dobrze przepisałeś kod z obrazka!

Dlaczego nie moge umiescic odnosnika do petycji??
Dodano 27 Wrzenia 2009 przez ~Pit

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła

Prosze o rozsylanie i podpisywanie tej petycji.

W ponizszym linku prosze usunac znaki: #

h#ttp#:/#/w#w#w.#petycje#.pl /4452
Dodano 27 Wrzenia 2009 przez ~Pit

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
petycja podpisana
Dodano 28 Wrzenia 2009 przez ~klemens

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Czarni panoszą się i tyle. Mają miejscowych kacyków w kieszeni i robią co chcą. Ja proponuję aby ojciec policjanta nie pisał do Michalika bo to pisanie na Berdyczów tylko napisał do fundacji praw czlowieka i wynają dobrego adwokata. Ja myślę ze ta sprawa tak jak Pani Tysiąc znajdzie się w Strasburgu i bo prawo jest po stronie policjanta. Jak Państwo Polskie ma takich urzędników to niech placi za ich służbę kościołowi.
Dodano 28 Wrzenia 2009 przez ~Zbigniew

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
To prawdziwy skandal!
(Ale Kochani, jak przepisujecie, to przepisujcie bez błędów ortogr., a może nawet je poprawcie - dziecko chowało się nie w koncie, a w kącie!)
Dodano 28 Wrzenia 2009 przez ~Filip

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Rzeczywiście. Używanie w stosunku do księży określenia "pan" jest nadużyciem semantycznym.
Dodano 29 Wrzenia 2009 przez ~Piotr

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Kler zawsze panował i panuje nad ciemną masą/wie o tym J.Kurski/ ...,a że,ciemna masa ,to tchórze świadczy przykład przełożonego Tego policjanta...,a więc trochę odwagi panowie i panie i być może KIEDYŚ uda się poskromić tych strasznych faryzeuszy !!
Dodano 29 Wrzenia 2009 przez ~alalila

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
czytając ten tendencyjny artykuł jeszcze pisany przez ;nie;tzn. przez komuchów odpowiedzialnych za wymordowanie milionów Polaków setek tysięcy księży i zakonnic,czytając wasze żałosne wypowiedzi chce mi się śmiać.Wystarczy że byle idiota napisze pierdoły a tu już podniecają się,że aż masło klawiatury nie zjedzą.A poza tym kto czyta :nie; ten paszkwil ,nikt chociaż trochę inteligentny.
Dodano 29 Wrzenia 2009 przez ~jan

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Panie Janie, a Pan się nie ślini z radochy, że może nam za te komentarze naupychać ? I proszę Nas nie porównywać do ludzi Stalina bo za to to też może być 4. w zawiasach ;o) No i życzę Panu wszystkiego najlepszego, do momentu jak czarni każą Panu płacić w Euro za każdą posługę... a zastanawiał się Pan kiedyś dlaczego do mszy służą mali chłopcy ...? ups... ale o tym nie wolno mówić.
Dodano 30 Wrzenia 2009 przez ~Grzesiek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Zyjemy w panstwie klerykalnym. Nad kosciolami powiewaja flagi obcego panstwa (bialo-zolta), obok polskiej. Okupacja pelna geba.
Dodano 30 Wrzenia 2009 przez ~Jerry

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Panie Grześku czy artykuł nie jest tendencyjny?może cytat'Krzyczał na policjanta i machał rękoma. Wysiadł też z samochodu, zachowywał się agresywnie. Ty nie wiesz kim ja jestem – powtarzał wielokrotnie.: Jakoś sobie tego nie wyobrażam aby przewodniczący episkopatu czyli najważniejsza osoba w kościele polskim miała coś udowadniać policjantowi.No ale dla Pana jest autorytetem policjant który oskarżony jest o :nielegalne posiadanie broni, jej przetwarzanie i handel nią"Pogratulować..
Dodano 30 Wrzenia 2009 przez ~jan

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Tragedią jest że w dalszym ciągu istnieje Instytucja przed którą Rząd klęczy..która w "Mrokach Minionych Wieków" nadal trzyma Europejskie Państwo. "Nie ma większej Religii ponad Prawdę" Każda Religia jest "hybrydowa" ,bastionem kłamstwa,kompilacją plagiatów, upodlenia, wyzysku mas i zaprzeczeniam tego,czego wymaga od poddanych. Sprawa "Mściwy książe Kościoła" to obelga dla Polski..dla Rozumu współczesnego świata. Niech każdy zweryfikuje "Credo Kościelne " a odkryje ślepotę i bezdenną glupotę Naszej Kochanej Polski. Nasz Rząd , niby zgodny z hasłem Prawo i Sprawiedliwość , nie dodał slowa: "Prawda" ...bo Praw było i jest nieskończenie dużo,a Prawda jest jedna i nie ma wersji ! Jak długo jeszcze pasożyci w czarnych kecach będą Prządzić Rządem Polski ?
Dodano 30 Wrzenia 2009 przez ~Jer.

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Pochwała Epikura.
Gdy przed oczyma ludzi.życie z wolności wyzute....leżało w błoto wdeptana ciężkim religii butem, która nad ziemie ciemną i niebo niewidne, raziła strachem śmiertelnym , tocząc swój łeb ochydny.
Pierwszy Epikur...trwogą nie splamił twarzy, podniósł zuchwałe oczy, do walki stanąć się ważył.
Ani go powaga bogów, ani łoskoty gromów, nie zdolaly powstrzymać od znojnej pracy ogromu.... / - / Jeremiasz
Dodano 30 Wrzenia 2009 przez ~Jer.

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Biskup wsadził policjanta? BZDURA stąd do nieba!!! Większość komentujących powinna zacząć myśleć a przestać pleść. Pani prokurator i jej zwierzchnicy, komendant powiatowy i wojewódzki i jeszcze wyżej wszyscy ulegli biskupowi? A cóż on im mógł zrobić gdyby powiedzieli: NIE - TEN POLICJANT JEST NIEWINNY - rzuciłby na nich klątwę czy nie przyjął ofiary na tacę no co by im się stało? LUDZIE MYŚLCIE - myślenie nie jest bolesne!!!
Dodano 30 Wrzenia 2009 przez ~dziadek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Apeluję do każdego, o splunięcie w ryj temu klesze, kiedy się go spotka na drodze. I dla sprawiedliwości - każdemu innemu...
Dodano 01 Padziernika 2009 przez ~Waldemar

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Dziwne, bo na fotkach Plama jest całkiem podobny do Księcia Kościoła. Może to ten sam facet?o co na to towarzysze? po dysze?
Dodano 01 Padziernika 2009 przez ~~lik

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Czy to co opisuje Nie, Angora, Nasze Połoniny jest prawdą?- tak jak najbardziej .Tylko że to nie biskup "wsadził" policjanta tylko usłużni przełożeni i prokuratura. Na wszystko przyjdzie czas. Na razie były już policjant leczy się po 5 miesięcznych "wczasach" i dochodzi swych racji przed sądem i nie mamy najmniejszych podstaw by wątpić w niezawisłość Sądu. Jeszcze trochę poczekajmy.
Dodano 01 Padziernika 2009 przez ~Cyryl

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
dziadku jak gówka już blisko du... to i pewnie się pomyliłeś i pomyślałeś dupą a nie głową. Z faktami się nie polemizuje tylko o nich dyskutuje!
Dodano 02 Padziernika 2009 przez ~Yalu

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Jest to smutne. Ale uderzmy się w piersi!!! Czy to zawsze inny są źli?? A my sami? Czy chodzicie na wybory państwowe, lokalne, czy nawet w spółdzielniach mieszkaniowych? Czy wymagacie od urzędników wysokiej jakości pracy, czy może ograniczacie się jedynie do narzekania? Polska jest Państwem prawa. Urzędnicy są marni, ale ich poziom zależy od nas. Prokurator, policjant czy sędzia muszą działać w zakresie obowiązującego ich prawa. Dochodzenie do niego trwa nieraz bardzo długo. Ale jest tak przede wszystkim dlatego, że większość z nas chce iść na skróty. Gdy trafia na przeszkody to rezygnuje z dochodzenia swoich praw. Jeśli mało ludzi idzie na wybory to dostają się do sejmu, rządu, urzędów ludzi marnej jakości. Potem mamy skutki takie jak w artykule. Jako naród jesteśmy pogubieni, zbłąkani, bez własnego zdania, bez świadomości własnej wartości. Mieszkam w bloku w spółdzielni mieszkaniowej. Jest tu łącznie około 5800 członków. Ilu przychodzi na zebrania raz do roku? 40 do 100 osób. I zgodnie ze statutem to oni decydują o całości. Ludzie ściągnięci przez zarząd i idącą z nim ręka w rękę radę nadzorczą. I podobnie jest wszędzie w Polsce. I tak będzie dopóki nie zaczniemy korzystać z przysługujących nam praw. A władza jest w naszych rękach.
Dodano 02 Padziernika 2009 przez ~Piotr

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Pełne poparcie dla policjanta! A mściwy "książę kościoła" powinien raczej nosić tytuł "belzebub". Zwracałem się do klechów "proszę księdza" od dziś będę stosował właściwą formułę czyli "proszę pana". Nie mogę zrozumieć ludzi chodzących do kościoła bo przecież każdy myślący człowiek powinien widzieć obłudę, fałsz, zakłamanie, pazerność, bezczelność, butę, pychę i arogancję panów w sukienkach czarnych, fioletowych i czerwonych. "Księża na Księżyc". Dość okupacji vatykańskich sługusów. Precz z KOńkordatem. mAM NADZIEJĘ DOCZEKAĆ CZAsów kiedy jeden klecha będzie miał do obsługi kilka kościołów a do dyspozycji rower jako środek lokomocji a nie wypasionego maybacha!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano 04 Padziernika 2009 przez ~Bolo

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Panie KOMENDANCIE GŁÓWNY !!!!!!!!!!! Niech Pan ratuje policjanta tak być nie może !!!!!! WSTYD pewnie chłopak teraz na mundur patrzec nie może !!! i ja mu sie nie dziwię i mu WIERZĘ ZE TAK BYŁO >>> wyrazy współczucia dla ciebie sierżancie !!!! i podległych KWP Rezszów za wspaniałych przełożonych ((
Dodano 10 Padziernika 2009 przez ~MAniek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
proponuję ukarać Michalika za wojnę w Awganistanie.Kler za trzęsienie ziemi w Chinach a zbrodniarzy wierzący w Chrystusa rzucić lwom na igrzyskach.
Dodano 11 Padziernika 2009 przez ~jan

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Janie oby Cię to samo spotkało i służby specjalne przewróciły Ci dom do góry nogami pod zarzutem współpracy z ALKAIDĄ
Dodano 11 Padziernika 2009 przez ~Deko

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Witaj "Janie" wiem kim jesteś szczególnie domyślam się tego po Twoich wpisach, nie ma co się podczepiać pod obrońcę kościoła i jego urzędników. Znasz dokładnie zarzuty - przecież jesteś świadkiem koronnym - wypij z swoim szefem za zdrowie tego nieszczęśnika sierżanta.
Dodano 11 Padziernika 2009 przez ~Antek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Witajcie w Polskim piekiełku przecież to takie swojskie . takie nasze.
Dodano 11 Padziernika 2009 przez ~Hryń

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Jestem ciekawy kiedy dobiorą się do d...y przełożonym policjanta. Pa licho Michalika bo tylko się ośmieszył, ale bardziej niepokoją mnie jego podwładni z Policji itd...
Dodano 11 Padziernika 2009 przez ~Kazimierz Wielki

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
przeczytane "na murach" : "zabij księdza zginie nędza"

Dodano 16 Padziernika 2009 przez ~nn

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Ot czarne skurwysyńswo. Mam księzy w rodzinie - to najwieksze chuje jakich wydziałświat. Są niewierzący w boga, jak wiekszość z tych czarnych skurwysynów.
Dodano 16 Padziernika 2009 przez ~Ola ateistka

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
a kto glosuje w PL na te czarna mafie w wyborach?? kto daje na tace co tydzien??
a teraz wszyscy uczciwi nagle...
Dodano 19 Padziernika 2009 przez ~J Oslo

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
J Oslo zawsze tak jest. Każdy teraz jest przeciwny, a jak przyjdzie co do czego to pierwszy klęka przed Lordem Vaderem czekając na zbawienie. Ludzie boją się tej czarnej mafii, a w szczególności osób którymi się wysługują gdyż sposób ich działania nie opiera się o jakikolwiek system wartości i honor. Komuna się skończyła, SB już nie ma, ale jest KK, CBA i ch*j z tym wszystkim... Znowu się cofamy do przeszłości
Dodano 19 Padziernika 2009 przez ~Francuz

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
"czarni" to legalnie dzailajaca grupa przestepcza o harakterze mafijnym !!!!!!!!spelniaj wszystkie warunki jakie spelnia mafia nie placac podatkow a jedynie czerpiac !!!!!!!!!
Dodano 22 Padziernika 2009 przez ~skorek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Oto co w wywiadzie powiedział biskupek:

Obecnie trwa proces autorów stanu wojennego na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim. Czy powinni zostać osądzeni?
Trzeba powiedzieć prawdę o stanie wojennym, o roli Jaruzelskiego i jego ekipy, dlatego ten proces jest uzasadniony. Jednak nie powinno to być mściwe mówienie prawdy. Stan wojenny był dramatem, harakiri zadanym własnemu narodowi. Trzeba jasno powiedzieć, że stan wojenny był złem i wszelkie manipulacje historyczne na ten temat są także złem, ale nie wolno przy takiej bolesnej okazji piec własnych politycznych pieczeni. Polska do 1989 r. nie była przecież w pełni wolna, a generał Jaruzelski jest też człowiekiem i musiał się liczyć i zmagać jako człowiek z otoczeniem bliższym i dalszym. I chyba inaczej był oceniany w 1989 r., skoro wybrano go prezydentem RP.

Dodano 02 Listopada 2009 przez ~Katolik

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
mam nadzieję, że się doigra ten piiiiiiiiip piiiiiiiiiip
Dodano 25 Listopada 2009 przez ~ziom

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
jezeli chcemy zyc w Polsce jak ludzie,godnie z poszanowaniem naszych tradycji praw ,pracowac tu w ojczyznie musimy doprowadzic do likwidacji komunizmu w Polsce tylko radykalne i zarazem proste rozwiazania sa skoteczne.przeciez jezdzimy po swiecie dlaczego ta ludzie zyja bez tej czapy kleru ,tu w kraju to jak w tej kresrowce folwark zwierzecy
Dodano 26 Listopada 2009 przez ~waldemar

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Tylu jest tu komentatorow, lecz zaden nie odwazyl sie podpisac imieniem i nazwiskiem.
Natomiast, przescigaja sie w obszczekiwaniu i wyzwalaniu nienawisci, do jakiej zostali zprowokowani przez autorow tego artykulu.
Artykul jest tendencyjny, autorzy pisza pod dyktando poprawnosci politycznej i trendu walki z KK. Ciekawe, ze trzeba bylo az tylu autorytetow dziennikarstwa, aby dac upust nienawisci do KOSCIOLA
Czy ktos z Was zna kulisy tego incydentu, czy ktos dalby glowe, ze tak bylo, jak oni tu napisali.
Dodano 27 Listopada 2009 przez ~Tadeusz Szuba

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
PRAGNE JESZCZE DODAC !
Ze jest to artykul archiwalny z 1987 roku, widac to w tytule, Archiwum 11/87.

Czy juz wiecie, jaki cel przyswieca manipulatorom waszych umyslow?

Nie dajcie sie zwariowac, nie pozwalajcie manipulowac waszymi emocjami.

Dzisiejsi dziennikarze to, najemnicy ktorym obca jest ETYKA DZIENNIKARSKA, ktorym MAMONA i chec zaistnienia, przeslonila zdrowa wyobraznie.
Dodano 27 Listopada 2009 przez ~Tadeusz Szuba

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Naucz się czytać, przyjrzyj się dokładnie, potem pisz. Jak nie rozumiesz po jednokrotnym przeczytaniu, przeczytaj jeszcze raz - może się nie wygłupisz. Artykuł jest przedrukiem z lipca 2009. Jest to wyraźnie napisane na samym początku. Zobacz sobie jak są numerowane pozostałe artykuły w archiwum - uważasz, że wszystkie są z lat 80?
Dodano 28 Listopada 2009 przez ~Maciej S

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
A kiedy Kościół Rzymskopedofilski nie był mściwy?! Może wtedy, gdy antypapieże - i vice Wersal! - po latach wyciągali z grobów ścierwa swoich ŚWIĄTO...BLIWYCH adwersarzy, włóczyli je końmi po ulicach Rzymu, palili i wrzucali resztki do Tybru? A może wtedy, gdy jego Inkwizytorzy spalili przez 7 stuleci pół Europy, a rozszalali knechci rozpalonymi do białości kamieniami napychali WCZEŚNIEJ PATROSZONE NA STOJĄCO gorącymi mieczami brzuchy Waldensów, Albigensów, Katarów itp. obojga płci "kacerskich odstępców od jedynieprawdziwej wiary"?
Zaprawdę powiadam Wam: choćby tylko z perspektywy 20-lecia dokonań Kościoła kat. na niwie przekształcania Polski w ścielącą się czarnym okupantom do nóżek IIIRygorystycznie Parafialną, relatywizowania jej i tak chromego prawa i kabaretowej sprawiedliwości pod potrzeby sutannowych pedofili i przestępców pospolitych, rozgrabiania jej majątku, wysysania jej budżetu bez względu na piszczącą w kraju biedę czasu przemian ustrojowych jak i gehenny obecnego kryzysu - OŚWIADCZAM, CO NASTĘPUJE: PRZYPADEK ks. POPIEŁUSZKI i jemu podobnych "rycerzy zawsze - teraz i zawsze - w forpoczcie walczących o demokrację i wolnosć Ludów Kościoła", którzy nam to Watykańskie Państwo wewnątrz Państwa Polskiego "wywalczyli" transformując je do postaci od 20 lat niemiłosiernie nam panującego Porypaństwa Kanonicznego Bezprawia - jest niewielką KROPLĄ W MORZU POTRZEB POLSKI, PODLAKÓW I CAŁEGO ROZUMNEGO ŚWIATA, KTÓREMU TA ZBRODNICZA INSTYTUTKA OD WIEKÓW PLWAŁA I WCIĄŻ PLUJE W SUMIENIA, A WRAŻLIWOŚĆ SUMIEŃ - WYKORZENIA Z CAŁĄ BEZWZGLĘDNOŚCIĄ ADEKWATNĄ DO SWOJEJ ZBRODNICZEJ POTĘGI!!!
Dodano 05 Grudnia 2009 przez ~Wolnyodopiumdlaludu

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
A sprawa Pana Pawła dalej nie rozwiązana. Prokuratorka zastosowała dozór przez co nie może znaleźć pracy. Ogólnie jest uwiązany, a ma dwójkę dzieci i żonę na utrzymaniu... Zamiast polemizować nad tym czy ktoś należy do kk czy nie, lepiej byście mu w jakiś sposób pomogli... Ale jak widzę, to każdy w tym kraju umywa ręce od takich rzeczy-bo PRZECIEŻ TO ICH NIE DOTYCZY!!!!
Dodano 07 Grudnia 2009 przez ~Kamil21

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
A czy poszkodowany szukal pomocy u Rzecznika Praw Obywatelskich?
Obcym ludziom trudno jest zglosic sprawe na postawie tego artykulu w internecie.
Dodano 08 Grudnia 2009 przez ~Karina

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Dlaczego księża noszą czarne chabity. Kolor czarny oznacza zło . A ten przykład jest dowodem. Szkoda mi tego policjanta ale jak bym mógł to ZA......ał bym tego czarnego H.....a. Poprostu strzał kontrolny w potylice dziadowi. Jebać czarną zaraze i mendy, pedałów .
Dodano 18 Grudnia 2009 przez ~zibi

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Właśnie patrzę i słucham w TVP1 ( 24 grudnia godz.20.05) jak składa życzenia jak fałszywie mówi o milości do bliźniego.
O skoczył właśnie, ciekawe czy te życzenia skierowane były też do tego czlowieka w kryminale i jego zniszczonej rodziniy.
Dodano 24 Grudnia 2009 przez ~marco

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Katolicka sekta panoszy się już od wieków.Miejmy nadzieję ze doczekamy jej końca...
Dodano 25 Grudnia 2009 przez ~batisan

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Czy już coś w tej sprawie się ruszyło? W sensie czy już były lub kiedy będą jakieś rozprawy w jego sprawie?
Cześć z Was moim zdaniem ma dużo racji, gdzie piszecie o swego rodzaju okupacji Polski przez KK, pamiętajcie tylko że ludzi się na tę okupację sami godzą. Albo inaczej ilu z Was, szczególnie tych pieniaczy, nie wpuści księdza na kolendzie? Hm?
Najbardziej mnie rozśmieszył tekst że skoro sutanny księdza ma kolor czarny to że niby jest to bezpośredni wyraz i odbicie ich zła!! Ha

Ale w gruncie rzeczy jest mi bardzo żal tego policjanta, oczywiście jeśli to wszystko tu opisane jest prawdą. Natomiast za skurwieli uważałbym usłużnych KK przełożonych owego policjanta. No i za mega skurwiela samego księcia.
Dodano 16 Stycznia 2010 przez ~piotr-nie święty

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Niestety w sprawie Pana Pawła nie ma zmian. Jak było tak jest. Degradacji człowieka ciąg dalszy. Ale kiedyś kłamstwo zobaczy światło dzienne, a ci którzy czynili zło będą osądzeni.
Dodano 23 Stycznia 2010 przez ~anonim

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
kościół chyba chyli się ku upadkowi. Pozostały jedynie jakieś bastiony typu ciemne narody. To Kościół wyrządzał szkody przez setki lat.
Polecam lekturę na (google) WIMANY. I kto tu pierwszy powstał? A skoro oni nie boją się kary za czynione zła to czy piekło w ogóle istnieje ? Nie - to straszak na ludzi.
Dodano 10 Lutego 2010 przez ~antykatolik

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Trzeba być kretynem, żeby wierzyć temu, co pisze Urban. hahaha KRETYNI
Dodano 20 Lutego 2010 przez ~Rafał

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Rafałku Urbanowi można było nie wierzyć w czasach PRL-u co piepszył przed kamerą ale podłe zachowanie tego "księcia kościoła" akurat znam z innych żródeł i to takich co nie mają nic wspólnego z Urbana gazetą.
Dodano 25 Lutego 2010 przez ~marco

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Siema. Artykuł nieźle bulwersuje. Trzeba przyznać, że ten biskup dobrze namieszał. Uznał się za wyższego od innych ludzi a sam powinien im służyć. Trzeba jednak pamiętać, że choć tacy ludzie kierują dzisiejszym kościołem to tak naprawdę sami odpowiedzą za swoje czyny po śmierci. Nad tym nie ma się co roztrząsać bo to tak jak prezydent wedle naszej konstytucji odpowiada przed Bogiem i historią. Jeśli się jest przez całe swoje życie wierzącym i tak jak w tym przypadku nadstawiamy swój policzek to przecież po śmierci możemy tylko i wyłącznie zyskać a nie stracić. Natomiast co zyska taka szmata? Życie i tak przecieknie nam przez palce, skończy się i dopiero w chwili śmierci będziemy się zastanawiać komu wybaczyć, choć bardziej będzie nas nękało kto NAM wybaczy NASZE niegodne czyny popełnione w za życia. Czy zaśniemy wtedy ze spokojem i czystym sumieniem? Łatwo jest otworzyć scyzoryk w kieszeni ale trudno bardzo trudno powiedzieć "Wybaczcie Im, oni nie wiedzą co czynią".
Zastanowić się należy nad naszym codziennym życiem, postępowaniem i czym dla nas jest Bóg, Honor i Ojczyzna.Bóg dla każdego z nas jest kimś innym i sami musimy sobie zrobić rachunek sumienia na ten temat. Honor to postępowanie przez całe życie wedle pewnych założonych reguł, to nie podpisanie przez tego policjanta protokołu bez treści. Ojczyznę wiadomo trzeba kochać i szanować. To nasze wspólne dobro wspólna własność. To my jednoczymy się w ciężkich chwilach, podniosłych momentach, po zwycięstwach sportowców, po wygranych meczach reprezentacji.
To my powinniśmy poprzez tradycje i domowe wychowanie dbać jak najlepiej o Ojczyznę bo to nie tylko kraj i państwo ale przede wszystkim obywatele. Jaki światopogląd dajemy swoim dzieciom??Co im wpajamy za zasady skoro tworzone jest prawo, które jest tak nierówne i interpretowane na własne potrzeby a przy tym stworzone żeby karać najniższą warstwę społeczną bo możnowładcy i ludzie uczeni prawo stworzyli. To Hammurabi dał podwaliny pod prawo karne a nie niewolnicy z Egiptu.
Właśnie tutaj nasuwa się postawa naszego policjanta. Prawo jest przestrzegane i ludzie się nim kierują jeśli jest to wpisane i kultywowane poprzez tradycję, dobre obyczaje i przestrzeganie prawa wynosi się z domu jako dobro moralne, cnotę. Etyczne postępowanie i przyzwoite zachowanie.
Teraz do rzeczy naszego policjanta. Jeśli nigdy nie przekroczył prędkości o 30 km/h i zawsze w swoim życiu miał włączone światła, poza tym nigdy nie poprosił kogoś o załatwienie najdrobniejszej rzeczy to jest to człowiek cnotliwy i trzeba ubolewać nad jego losem i ze wszystkich sił starać się mu pomóc. Jeśli jednak w swoim życiu postąpił choć w jednej sprawie inaczej to znaczy, że nie jest to człowiek honorowy i swoją postawą nie daje nam przykładu a także działanie na rzecz dobra naszej Ojczyzny nie jest do końca pewne i oczywiste. Jego obecna sytuacja to wynik wlepienia mandatu bo postępował wedle prawa, którego później sam stał się ofiarą. Gdyby kierował się dobrem wspólnym i własnym sumieniem mógłby dać pouczenie i żyć długo i szczęśliwie. Jednak wolał iść wzorem swoich poprzedników za czasów komunizmu gdy trzeba było się podlizać przełożonym. Ja też kiedyś chciałem żeby policjant potraktował mnie ulgowo, na co odpowiedział mi dobitnie: "TY WIESZ CO TO JEST POCHWAŁA??!! " Teraz na pewno będzie wiedział jak się czuje człowiek, który jest karany za swoje czyny przez PRAWO i jego przedstawicieli.
W całej tej sytuacji chodzi głównie o mentalność ludzi. Jakimi jesteśmy i dokąd zmierzamy. Czy będziemy życzliwi dla siebie i porządek, przepisy będą w naszych genach, czy może, żeby zrozumieć kodeks i reguły musimy być do tego przymuszani i za każdy błąd karani?!! To od nas zależy czy będzie więcej urzędników zamykających zakłady pracy za błędy w rozliczeniu podatkowym, a później wielki lament i szloch bo na ulicach widzi się tyle biedy i bezrobocia.
Pozdrawiam i dziękuję za przeczytanie.
Dodano 27 Lutego 2010 przez ~mechanik

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
In it something is. Clearly, thanks for the help in this question.
Dodano 04 Marca 2010 przez ~generic

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Że ten czarny baron to zwykły bufon tylko że z wpływami to jedno ale druga sprawa podeście ludzi z resortu MSW!!!
To najlepiej świadczy jakie tam kanalie pracują że swojego człowieka zgnoili za bzdurę!!!
I jak tu można mieć zaufanie do aparatu wykonawczego,prokuratury, jak pyta
Dodano 04 Marca 2010 przez ~jaca

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Trzeba napisać prawdę, zwierzchcnicy tego policjanta po prostu przestraszyli się katabasa przecież to Polska.
Dodano 16 Marca 2010 przez ~werwa

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
oj mściwy, mściwy to on jest... a te rysy...
Dodano 30 Kwietnia 2010 przez ~olaf

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
wspolczue polcjantowi i jego rodzinie, zderzyli sie z HIPOKRYZJA i serwizlizem urzednikow; Jak to sie dzieje u nas opowiem, zaparkowalem w centrum Warszawy w niedozwolonym miejscu, zalozono mi blokade, coz robic, zadzwonilem na podany numer i diabel mnie podkusil- poprosilem o dyskretne zdjecie jako ze przywiozlem do urzedu obok waznego biskupa i rozglos bylby niewskazany, za 5 minut panowie przyjechali, blokade zdjeli i odjechali, stanalem oslupialy, liczylem na szybkosc ale nie na brak mandatu, i tak czlowiek wyszedl z klopotu, egzotyczna kraina....
Dodano 19 Czerwca 2010 przez ~lubiezarty

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
To nieprawda, otrzymałem informację z redakcji "Opoka" tej treści : "kto zna choć trochę ks. abpa
Michalika, przyzna, że to absolutnie nie w jego stylu, żeby być
agresywnym czy krzyczeć na kogokolwiek - zupełnie nie ten typ temperamentu."
Dodano 04 Sierpnia 2010 przez ~marek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Jak takie bydle może udawać głowę kościoła Katolickiego?Jako katolik uważałem duchownych za porządnych ludzi .Wiedziałem,ze że jak wszyscy ludzie mają jakieś niedoskonałości,ale nigdy nie pomyślałem,ż są wsrod nich zarozumiałe bydlaki
Dodano 10 Sierpnia 2010 przez ~Ludwik

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
nie tylko michalik jest takim podłym typem ostatnio spotkałam księdza ktory jest pedofilem ma kawiarnie ktorą nazwal szatan na swoie parafianki mówi dewotki na ambonie odczytal że dorośli mają dawac na ofiare po 5zl mlodzież po 2zl a dzieci po1zl podjezdza pod sklep kupuje piwo i przed sklepem pije w wielki post jeżdzi na dyskoteki używa wulgarnych slow w konwensjonale spi bo po nocnych eskapadach trzeba sie wyspac a i msze trzeba odbebnic bo nie można jej nazwać celebracją w jego odprawieniu takze michalik nie jest sam obludnikiem i czlowiekiem ktoryy nie powinien byc na takim stanowisku szkoda mi ludzi którzy mają takich księży
Dodano 15 Sierpnia 2010 przez ~ada

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Spodziewałam sie świństwa,ta twarz jest podobna do twarzy JKaczyńskiego,
Zawziętość i podłośc sa na niej wymalowane...jak taka gnida może byc eminencja w kościele,w moim kosciele ?? Jestem zbulwersowana ,nienawidze go za jego umywanie rąk od problemu jaki jest krzyż przed pałacem za to co robi ludziom biednym i opuszczonym przez los... jest podłym cżłowiekiem więc jakim może byc biskupem?
Dodano 17 Sierpnia 2010 przez ~Marianna

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
życzę sobie żeby ten śmieszny arcybiskup trafił na mnie i dalej pozostawię to bez komentarza , po prostu niech trafi a tym razem będzie głośno ale o nim.
Pajac a nie książę kościoła niech nakarmi teraz rodzinę tego Policjanta i dalej pociska pierdoły o miłości do bliźniego
Dodano 06 Wrzenia 2010 przez ~mściwy z natury

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Niech mi tylko moje dziecko powie,że idzie do kościółka.Ten Michalik to Cham,Prostak i Gbur!!!
Dodano 10 Wrzenia 2010 przez ~Andrzej

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
ma ktoś wiedzę,co się obecnie dzieje z tym policjantem lub jak zakończyła się sprawa
Dodano 11 Wrzenia 2010 przez ~Stanisław

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
TO JEST NAJWIĘKSZA MAFIA W POLSCE RAZEM Z ,,CTR" CESARSTWEM TADEUSZA RYDZYKA.SKANDAL
Dodano 18 Wrzenia 2010 przez ~KRIS

» SPŁONIESZ W PIEKLE KU**O !!!
a może i w doczesnym życiu jeszcze ktoś cie załatwi CZARNY śmieciu ...
Dodano 17 Listopada 2010 przez ~jurij

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Rozpanoszyła się ta nasza czarna komuna. Czy dla nich prawo nie istnieje, że on jest arcybiskupem to co ? a może jeszcze trzeba go całować po dupie.
Kiedy z tymi urzędnikami kościoła zrobią porządek, zabrać wszystkie dotację i niech się wezmą porządnie do robotyjak było w latach 50 mieli gospodarstwa pracowali i żyli bez dotacji. Już im się nie tylko w głowach poprzewracało a i w dupach, mają za dobrze, najwyższy czas z tym skończyć !!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano 29 Listopada 2010 przez ~leszek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Ujadacze zapoznajcie się z wyrokiem sądu i dowiecie sie za co tak naprawdę pan Paweł S siedzi. Najlatwiej szczekac nie znajac faktow.
Dodano 29 Listopada 2010 przez ~Igor

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Właśnie, wielebny Igorku. Ty fakty na pewno znasz.
A nie przyszła Ci do główki taka prościuchna myśl, że gdyby to wszystko była nieprawda, to Michalik i inni uczestnicy tego wydarzenia, z sądu by nie wypuścili autorów tego artykułu
Co, tak trudno przychodzi Ci myślonko? Bozia poskąpiła tego i owego?
Dodano 04 Stycznia 2011 przez ~niewp

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Czytajac wasze wypowiedzi zaczynam sie gleboko zastanawiac czy wogole jest warto wracac do Polski.
Ile w was wszystkich jest nienawisci,jakim jezykiem rozmawiacie oraz jak szybko osadzacie nie znajac dokladnie prawdy.Czy nikt sie z was nie zastanowil, ze osoba ,ktora napisala ten artykol nie byla w stanie sie pod nim podpisac, ze to wyglada jak komunistyczna propaganda. Polska juz nie potrzebuje wrogow !!
Wystarczy tylko WAM dac palki i pistolety a sami sie wyrzniecie.OCHYDA !!!!
Pozdrowienia dla myslacych a ujadacze na pochybel !!!
Dodano 17 Stycznia 2011 przez ~Kanadolek z Vancouver

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Hehe, coraz mniej mlodych ludzi chodzi do kosciola. Kosciol utrzymuja juz tylko mohery. Zamiast podkulic ogony, te czarne bydlaki robia sobie wsrod normalnych ludzi wrogow. Ja juz od dawna jestem przeciwko tym lobuzom. A kazdy taki przeczytany artykul utwierdza mnie coraz bardziej w tym, ze ksiadz to zawod, ktory psuje nasza religie. Rydzyk na czele tej bandy.
Dodano 25 Stycznia 2011 przez ~lolo

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Zazwyczaj nie zabieram głosu na takich forach, ale chcę tylko rzucić kilka refleksji do artykułu i postów.
Po pierwsze - media, które napisały ten artykuł nie są dla mnie synonimem uczciwej roboty dziennikarskiej.
Po drugie - jeśli komuś Kościół katolicki nie odpowiada, nie musi do niego należeć.
Jeśli jesteś ochrzczony, to możesz formalnie złożyć rezygnację wypierając się wiary.
Radio Maryja da się wyłączyć lub przełączyć na inne media.
Jeśli nie chcesz dawać na tacę, to nie dawaj. Jeśli nie chcesz przyjmować księdza po kolędzie, to nie przyjmuj.
Jeśli nie chcesz, żeby twoje dziecko było u I Komunii Świętej, to jasno to wyraź.
Jeśli nie chcesz pogrzebu kościelnego dla swoich np. rodziców, to przecież są ceremoniały świeckie.
Nie bądź hipokrytą, tylko jasno się zadeklaruj.
Pamiętaj, że księża też są obywatelami polskimi i czy ci się podoba czy nie, mają takie same prawa jak ty.
Możesz uważać się za lepszego i pewnie jesteś, skoro pierwszy rzucasz kamieniem, choć brakuje ci odwagi, żeby zrobić to wprost względem konkretnego człowieka.
Nie bronię zła. Uważam, że jeśli ktokolwiek uczyni zło, powinien za nie odpowiedzieć. Nie było mnie przy tej sytuacji, nawet nie wiem, czy to wszystko prawda. Na pewno, jeśli było tak, jak to zostało opisane, to policjant ma wiele instytucji (także międzynarodowych), w których może ubiegać się o wielkie odszkodowania.
Być może w życiu nie spotkałeś żadnego uczciwego księdza, być może masz jakieś osobiste uprzedzenia. Ale jeśli istnieje choćby 1 ksiądz, który jest dobry, to nie uogólniaj, bo kogoś krzywdzisz. To tak, jakbym powiedział, że wszyscy, którzy tu zbluzgali księży, są niekatolikami.
Kultura i takt oraz trzeźwe myślenie przydają się nie tylko w realu, ale także w sieci.
Dodano 25 Stycznia 2011 przez ~Krzysztof

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Czy pan Krzys jest w jakis sposob zwiazany z kosciolem, albo ksiezami? A moze jest jednym z nich?
Dodano 26 Stycznia 2011 przez ~lolo

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Tak. Jestem katolikiem i się tego nie wstydzę.
Należę do jednego ze znanych ruchów kościelnych. I znam bardzo wielu księży, i wielu z nich bardzo cenię.
A do dobrego imienia ma prawo każdy.
Nawiązując do artykułu... Napisałem do autorki tego artykułu z zapytaniem, dlaczego nie zawarła tam wiarygodnych danych, bo nie zweryfikowała ani osób, ani faktów. Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi.
Ot i rzetelność dziennikarzy "NIE".
Pozdrawiam wszystkich naiwnych i śliniących się z plucia na innych.
Dodano 26 Stycznia 2011 przez ~Krzysztof

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Smiac mi sie chce! Mam w rodzinie takie bardzo, nawet powiedzial bym przesadnie wierzace malzenstwo. Powiem tylko tyle. Klapki na oczach. Rydzyk dla nich to wspanialy czlowiek, co jakis czas ksiadz znajomy jada u nich obiady (oszukal ich sprzedajac im samochod). Moglbym wymieniac dalej.
Nie wierze juz w dobre imie ksiezy. Nie rozliczam ich z ich grzechow, bo to nie moja "robota", jednak uwazam, ze jesli idzie sie na ksiedza, to trzeba miec jakis okreslony styl zycia. Wszedzie ksieza pedofile, dziecioroby, pijacy, hazardzisci, kurwiarze. Zasmieje sie kazdemu w twarz, kto powie, ze dany ksiadz jest dobry. Wierze w boga, kocham nasze polskie swieta, zwyczaje, jestem dumny ze swojej wiary, ale kosciol dla mnie nie istnieje.
Dodano 26 Stycznia 2011 przez ~lolo

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Krzysztof, autorka artykułu zweryfikowała wszystkie fakty, nawet te nie opisane ... Rozmawiałem z nią osobiście. I nawet taki jak Ty Wielki Katolik zrobił byś wielkie gały jak wielebny zniszczył tego chłopaka. To nie jakieś bajki, wszystkie dane są odparte na prawdziwych wydarzeniach i są na to twarde dokumenty !!!
Dodano 27 Stycznia 2011 przez ~Antoni

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
do Kanadolek: facet, ty nie wracaj do Polski, bo widać, że twój rozwój zatrzymał się na momencie, kiedy wyjechałeś z Polski, a my, tu mieszkający jesteśmy już daleko dalej, do "twoich" czasów nie ma już powrotu i bardzo się rozczarujesz wracając.
Ja nie dziwię się, że największe poparcie pisuary mają wśród emigrantów w Ameryce Północnej, bo oni tam nadal robią w gacie przed komuną i nie mają pojęcia, że my tu w Polsce już dawno komunę załatwiliśmy!!! Więc zostańcie sobie na emigracji z waszymi fobiami i ograniczeniami z minionej epoki!
Dodano 29 Stycznia 2011 przez ~Piotr

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
do Antoniego: Znam osobiście tego księdza z Włoch. Jego dane zostały zmienione. Kobieta na pewno nie zweryfikowała danych tego księdza. Widać, że macie oboje takie samo pojęcie o tych faktach.

do lolo: Jeśli masz takie pojęcie, że "Bóg - tak, Kościół - nie", to jesteś hipokrytą. Bóg dał ludziom sakramenty i Kościół jest ich szafarzem. Wyraźnie Pan Jezus powiedział do Apostołów: komu odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, komu zatrzymacie, są im zatrzymane. Jeśli odrzucasz Kościół ustanowiony przez Chrystusa, to odrzucasz Chrystusa (czyli Boga). Szkoda, że masz takie, a nie inne poglądy. Swoją drogą, to napisz, ilu znasz księży: pedofilów, dzieciorobów, pijaków, hazardzistów, kurwiarzy. Jak jesteś taki odważny, to na maila prześlij mi ich dane, to ja to z chęcią zweryfikuję - mam do kogo przesłać dalej takie informacje. A ja znam wielu księży, którzy są dobrzy. Tak po prostu.
Dodano 31 Stycznia 2011 przez ~Krzysztof

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Krzysztof a gdzie to Jezus przekazał władzę daną Apostołom dalej? W którum miejscu w Biblii to wyczytałeś krk pięknie sobie dopowiada na swoją modłę wszystko, co da się zainterpretować na wiele sposobów i czyni się jedynym , nieomylnym Wielkim Interpretatowem Bibli. Smieszy mnie to i tacy łatwowierni ludzie jak Ty. Żałość... Żaden z Apostołów włącznie z Piotrem nie orzakazał i nie mógł władzy dalej. Nauczali oni we współnotach wartości, których nauczał Jezus. krk to instytucja która ma na pewno bliżej do diagła niż do Boga. Zaden ksiądz nie jest następcą apostołow i nie ma prawa się nim mianować a już na pewno nie Jezusa, bo takie brednie i też już słyszałem, oczywiście w kościele....
Dodano 01 Lutego 2011 przez ~Malin

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Kto wie , jaki jest finał tej sprawy ?
Dodano 16 Stycznia 2012 przez ~azjata

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Finał taki, że policjant na bezrobociu a pasibrzuch Michalik dalej się pasie za państwowe i robi za Boga.
Dodano 03 Lutego 2012 przez ~JwK

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
No wiecie,któryś tam policjant powiedział o nich----Chuje z góry----Nic dodać nic ujać,z tym,że zwyczajnie ubliżono Chujowi(po łacinie glans penisowi) Glans penis aż takim Chujem to nie jest! Ten jak mu tam,przegiął pałkę jednym słowem!My obywatele zrobimy z nimi porządek.by faceta zniszczyć za coś takiego?!Katolicy to rzeczywiście DEGENERACI!!!
Dodano 27 Marca 2012 przez ~Andrzej

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Gdy którekolwiek moje dziecko mi powie,że idzie do kościła,to nogi z d...powyrywam.
Dodano 27 Marca 2012 przez ~MAG

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
NO TAK URBANOWI I JEGO TUBIE WIERZYCIE!!!!!
PRZECIEZ TO KOMUCHY RODEM Z NKWD WY NIEDOUKI !!!
Dodano 07 Kwietnia 2012 przez ~ROGALA

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Urbanowi nie należy wierzyć, ale z drugiej strony Palikot nie jest głupi, a jezeli to prawda i opisane podłe zachowanie wobec policjanta miało miejsce, to arcybiskupowi bardzo przyda się taki publiczny klaps
Dodano 12 Kwietnia 2012 przez ~wierzący

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Autorzy nie bardzo się popisali i raczej nie wykazali związku mandatu wymierzonego biskupowi z pozostałymi sprawami. Pojawiające się w art. "podobno" oraz "ojciec... dowiedział się" nie jest przekonujące. Zresztą Urban i jego klika to znani manipulatorzy i raczej nie należy im wierzyć. Cała ta sprawa to blef, których pełna jest gazeta "Nie".
Dodano 24 Czerwca 2013 przez ~AB

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
W jaki sposó można bardziej nagłośnić sprawę. Bo szefowie Pawła to zwykłe szmaty i marionetki, sługusy sukienkowych. Czy program "Państwo w Państwie" może to nagłośnić?
Dodano 02 Lipca 2013 przez ~Bodzio

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
To jest dobry przykład, kto w Polsce ma władzę. Czarna mafia rządzi , nikt im nie podskoczy. Pasożyty społeczne do wszystkiego się pchają piersi zwłaszcza do pieniędzy unijnych i po przez swoich ludzi pisiorów załatwiają .
Dodano 13 Sierpnia 2013 przez ~Malina

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Pan Michalik jest zwykłym bandytą i oszustem - to wynika jasno z artykułu. Teraz niech mnie odda do sądu za moje zdanie i niech udowodni, że tak nie jest.
Dodano 08 Wrzenia 2013 przez ~Michał

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
no i kolejna akcja Michalika; obrona ksiezy pedofili - oskrzanie ofiar !!!!!!
Dodano 17 Padziernika 2013 przez ~leszek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Jaka jest kasa żeby nasz kochany police man wyszedł z pierdla ?

Pokażmy że możemy.... co to dla nas... nas jest wielu !!
Dodano 18 Padziernika 2013 przez ~On

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Ludzie!! Opamiętajcie się! To jest przedruk z dziennika ,,Nie", a więc gazety Jerzego Urbana! Rzecznik rządu PRL, nie pamiętacie co to jest za człowiek? Wieszacie psy na Kościele Katolickim, nie pomyśleliście nawet czy w tym propagandowym artykule jest ziarenko prawdy? A szanowna gazeta nasze połoniny dorzuca się do panującego nurtu antyklerykalnego?
Dodano 18 Padziernika 2013 przez ~Kamil

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Ktokolwiek teraz będzie bronił tego artykułu, że przedruk, że gazeta ukierunkowana... LUDZIE! ten człowiek gdzie się nie pojawi to plecie kompletne bzdury, i do Boga mu DALEKO!!!! Powinien zostać wydalony!!! On MUSI zostać wydalony, to jest chore co sobą reprezentuje... sensacja za sensacją...
Dodano 19 Padziernika 2013 przez ~Patrycja

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Kościelne oszołomy na gówno będą mówić papu, by bronić tych skurwieli. Przyjdzie taki jeszcze czas, że będą srać w pory z strachu jak kilku ludzie powieszą na latarni
Dodano 19 Padziernika 2013 przez ~Mikado

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Tej kurwie w sutannie należałoby przywalić pałą po giczach tak żeby nie mogła chodzić.
Dodano 19 Padziernika 2013 przez ~Radio Maryja

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Kolejny artykuł o "Mściwym książę": naszepołoniny.pl/archiwum/480 -8-146-pasterze-fikaja-bydleta -klekaja
Dodano 22 Padziernika 2013 przez ~Redakcja

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Pierdoły drukują, a wy czytelnicy podniecacie sie.
Dodano 23 Padziernika 2013 przez ~Jan

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Typowy paszkwil. Dziwię się, że "Połoniny" czerpią informacje z brukowca "Nie". Gdyby to było prawdą, to przy obecnej nagonce na Michalika we wszystkich mediach by już dawno huczało! Poza tym pewne wypowiedzi z góry dyskwalifikują ten tekst. Bp Michalik nigdy nie użyłby zwrotu "Pan wie, kim ja jestem" - kto go zna, ten wie, że to nie w jego stylu.
Dodano 24 Padziernika 2013 przez ~Adam

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Proponuje wysłać to do Franciszka - on już na pewno zrobi porządek z Michalikiem
Dodano 25 Padziernika 2013 przez ~M

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Sprawa jest jak najbardziej prawdziwa. Pochodzę z Ustrzyk Dolnych i wiele razy słyszałam o tym chłopaku. Przypominam sobie, że pewnego czasu w naszej lokalnej gazecie Bieszczadzkiej był artykuł o nalocie na mieszkanie policjanta. Ponoć skonfiskowali dużą ilość broni palnej, w co się nie chce wierzyć. Ustrzyki to mała mieścina, każdy się zna, więc nie trzeba czytać bzdurnych artykułów żeby wiedzieć, że Paweł został wrobiony w jakąś chorą sytuację. Szkoda człowieka, szkoda jego rodziny. A patrząc na ostatnie wydarzenia i jakie mądrości Michalik wypowiada...wstyd dla Kościoła Katolickiego...widać, że gnida z niego.
Dodano 27 Padziernika 2013 przez ~Janka

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Michalik Ty dziwko !!!
Dodano 13 Listopada 2013 przez ~Elwis

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Za taki pysk, jak na zdjęciu, to już jest 25 lat, bez wyroku !! Mściwa menda...
Dodano 14 Listopada 2013 przez ~Tomasz

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Podajcie mail, tylko działający, do Papieża !! Trzeba poinformować go o tym !! Może zrobi z nim porządek ?? Oby...
Dodano 14 Listopada 2013 przez ~Wkurzony

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Jebana czarna mafia z kolejnym czarnuchem na czele ku... przykazanie się kłania debi..u miłuj drugiego jak siebie samego kut... jeden
Dodano 26 Listopada 2013 przez ~b....

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
dajcie mi namiary prosze na ojca lub pana Pawla. chce jakos pomoc. nie moge tego tak jakos zostawic. Jak skontaktowac sie z osobami, ktore pomoga pomoc temu policjantowi.
Dodano 28 Listopada 2013 przez ~Jacek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Czy ja pokazujac jak Michalik gnoi drugiego czlowieka to gnoje Michalika czy bronie blizniego swego?
Dodano 18 Grudnia 2013 przez ~parafianin

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Czytając to, aż się w głowie nie mieści, że tak postąpił ktoś, kto uczy moralności innych.
No ale Kościół w Polsce ma taką pozycję, że biskupom poprzewracało się w głowach i wydaje im się, że są jakimiś nadludźmi.

A jeżeli to byłoby nieprawdą, to już dawno jak nie sam biskup Michalik, to jego akolici podaliby NIE do sądu. Bo tacy "dyżurni" katolicy nie raz już za kogoś czuli się religijnie obrażeni i składali doniesienia do prokuratury.
Dodano 19 Grudnia 2013 przez ~Piotr

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
W tej policji jest straszna służalczość wobec biskupa Michalika, skoro tak ochoczo mu dogadza i pomaga zniszczyć człowieka.
A co na to przełożeni tych usłużnych policjantów?
Dodano 19 Grudnia 2013 przez ~Anna

» Dlatego ludzie odchodzą
To jest m.in. powód dla którego ludzie odchodzą z kościoła. Ale czarni jak tak dalej będą działać to niedługo sami się wykończą. A temu panu który po kontroli pogrążył niewinnego człowieka chcę przekazać tylko jedno "Nigdy nie zabieraj człowiekowi wszystkiego co ma, bo wtedy nie będzie miał nic do stracenia i będzie zdolny do wszystkiego." Zwłaszcza gdy jest niewinny. Ale tego uczciwy i sumienny ksiądz biskup nie zrozumie.
Dodano 30 Grudnia 2013 przez ~oburzony

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
przyprawiany pieprzem bandyta w koloratce, przyjdzie na niego czas, będzie skamlał na kolanach
Dodano 28 Stycznia 2014 przez ~MP

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Na stos z takim!! tak jak czarni w sutannach robili a co do policji to całe tałatajstwo wysłał bym do Oświęcimia bo w POLSCE przeklętej przez tych w spódnicach nie ma sprawiedliwości ani bezpieczeństwa.
Dodano 29 Stycznia 2014 przez ~Mirosław

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Proponuję,sprawę ks.Oko przekazać.Może coś wyjaśni.W jednym ze swoich wystąpień mówił o "lawendowej mafii" w Kościele.Chodzi o ludzi,którzy lubią luksusy w tym drogie perfumy itp.Może ten do nich też akurat należy?Druga sprawa to opętanie,to się zdarza,osoby duchowne są szczególnie cenne dla demona.Ale to już sprawy bardziej skomplikowane,które mogą być nie zrozumiałe dla wszystkich.
Dodano 06 Lutego 2014 przez ~pasterz

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Tatuś tego policjanta kiedyś był komendantem w tym samym mieście a młodemu wydawało się,że jeszcze jest. A arcybiskupa nie znam ale odnoszę wrażenie,że ktoś chce odpowiednio urobic czytelnika.
Dodano 06 Marca 2014 przez ~zdrowy

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Wladza KK jest widoczna na kazdym kroku w Polsce. Boja sie wszyscy. Strach pada nawet poza granice. zjestem tego prykladem.Mozecie wydrukowac moja opinie lub nie, ale sprawa
jest ewidentna. probowalam zalatwic apostazje
ftygowlam sie przyjechac z drugieo kranca swiata do prafii, gdzie bylam ochrzczona tylko po to by uslyszec, ze mam zalatwic apostazje w kosciele parafialnym. Nie ma kosciol parafialnego po pierwsze,ze nie chodze do kosciola od 60 ciu lat a po drugie poza granicami Polski czzlowiek nie jest przypisany do parafii, jak chlop do feudala. Sam fakt myslenia proboszcza z kosciola, gdzie mnie ochrzczono dowodzi,ze feudalizm w KK ma sie dobrze, ze wszystko jest bez najmniejszej zmiany ! Nie szanauje sie Konstytucji oraz faktu swieckiego panstwa. Sami ksieza uwazaja sie za obywteli Watykanu,bo tak jest
wygodnie! Tylko w okresie powojennym byly mniej wiecej normalne stosunki, ze ksieza znali
swoje miejsce i robili, to co do nich nalezalo nie zajmujac sie ppolityka etc,
Najwieksza krzywde tej religi zanotowac sie daje po wyborze Polaka na tron Piotrowy !
Mozna pisac tomy na ten temat. O ile Jan XXIII
otorzyl Kosciol Soborem o tyle Jan Pawel II ten Kosciol zamknal. Konserwatyzm wrocil ksieza sie prestali liczyc z Papiezem "artysta"
show manem a nie refomatorem. Pedofilia zyskala sprzyjajaca atmosfere ukrywania faktow do tego stopnia, ze jezeli juz skandal byl za glosny wolano do watykanu denata i tam ukrywano jego przed wymiarem sprawiedliwosci. Taka jest prawda i w tym wszystkim miliony patrzyli na kanomizacje JPII i na uragowisko zostal patronem rodziny !
Ludzie nie chca znac faktow nie chca widziec nie chca myslec. Sa badziej zniewoleni obietnica nieba niz byli zniewoleni przez Hitlera czy Stalina cale nerody mordowano
w imie jakiej idei. Ludzie sa glupcami nie rozumieja,ze wierzyc w Boga moga bez posrednictwa takiej instytucji, jaka jest kosciol. obojetnie jaki a w tych roznych akurat katolicki ma najbardziej zbrodnicza haniebna, niemoralna przeszlosc.
Tragiczne w skutkach jest zniewolenie milionow.
Ja sie wstydze, ze uurodzilam sie w tym wlasnie kraju. dziwi mnie,ze ktos jest dumny bedac Polakie etc. Z czego byc dumnym ?
Z nedzy i ubostwa moralnego po transformacji, kirdy nas wszyscy okradali Soros,sahcs reformy balcerowicza i oczywiscie KOSCIOL ! Odbieral wszystko, co bylo jegi i to co nie bylo jego np. na tak zwanych Ziemiach odzyskanych gdzie byl protestantyzm. Przeciez to jest podlosc nad podlosciami, a my
zlodziejstwo nazywamy ufenizmem oddbierania
zabranych dobr. Konca nie widac, Kiedykolwiek ktokolwiek powie jedne slowo na temat Kosciola natychmiast jest nazywany wrogiem kosciola a sam kosciol przesladowny !
Ja widze, ze to Narod jest przesladowany przez te instytucje, ktors miala sluzyc ludziom.
Narod jest trzymany "za pysk" i karany wg. "widzimisie" bisskupow ?/Hoser zamknal kosciol i to w szczegolnym czasie/ o samym tym panu wiele znakow zapytania z Afryki !
Feudalizm z ogromnym rozwarstwieniem klasowym. czego nie dokonali zlodzieje z Ameryki dokonuje Kosciol swoja dzialanoscia. Nawet zakon redemptorystow nie moze doprosic sie by jego wychowanek niejaki Rydzyk dotrzymywal slubow zakonnyh. Ewenement na skale swiatowa, a kardynal dziwisz uwaza go za geniusza i chwali, ten sam kard. Dziwisz, ktory cale zycie sekretarzo wal Papiezowi i nie zostal mianowany prze Niego kardynalem - a ten fakt cos mowi sam za siebie-pzwolil sobie podjac decyzje pochowku na Wawelu jednoosobowo Lecha Kaczynskiego najbardziej nieudanego prezydenta. teraz po smierci chvca zrobic z Niego bochatera, meczennika a nawet swietego. W bezczelny sposob glosi sie o rzekomym zamachu wtedy kiedy po prostu tej podrozy wogole nie powinno byc albo w iinnych warunkach w innym skladzie a juz napewno nie powinno byc ladowania. Ludzki blad balagan w urzedzie prezydenta brak poszanowania proedur spowodowal smierc prawie setki osob. Gdzie na swiecie mozna znalesc podobny przyklad lekcewazenia ?
Nie ma takiego kraju. Mozna by w nieskonczonosc przytaczac uchybienia i pyche tego wlasnie KK odpowiedzialanego moralnie za stopien zacofania i zaklamania.
Moje emocjoballne pisanie" jak leci" do tego stopnia, ze palce nie nadazaly za mysla musialo odbic sie na stylu za co przepraszam jezeli w niektorych mijscach zdania sa zbyt dlugie i zawile. Nie mam czasu i warunkow by to zmienic lub poprawic. mozecie wydrukowac lub nie to juz sprawa decyzji redakcji z czym sie licze.
Dziekuje za uwage. Musze wyznac,ze z przykroscia czytalam wulgarne teksty ale tez mam niejako wytlumaczenie dla tych osob. Niestety to sprawa kulttury, poziomu wyksztacenia i wogole mralnosci. Nie wolno zapominac o cechach narodowych.
Nie podejrzewam,zeby redakkcja byla tendencyjna opisujac sprawe.
Pozdrowienia z Antypodow przesylam
Zuzanna
Dodano 04 Maja 2014 przez ~emerytka Zuzanna

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Jak nie lubie policjantow tak na miejscu tego policmana wyjebal bym w pysk temu biskupowi
Dodano 20 Czerwca 2014 przez ~JA

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
księża to tylko udzie, tacy jak my wszyscy, róznią się od nas butą, wyniosłością, bogactwem, ignorancją, brakiem szacunku dla bliźniego, nie chcę uogólniać, lecz Józef Michalik jest szczególnym przypadkiem i mam nadzieję, że spotka go coś gorszego niż policjanta, bo sumienia nie ma czystego, przemuśli sobie gdy będzie patrzył w biały syfit.
Dodano 17 Sierpnia 2014 przez ~janek

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Heh psy od tego aby wykonywac rozkazy i byc na kazde polecenie pana z gory… A jak znajdzie sie jakis normalny, co nie bedzie latal po kanapk,i no to sie go zaraz upierdoli dla przykladu. O tym ze te czarne chuje rabia waly jak nikt inny to juz wiadomo bylo od dawna, ale zeby tak ludzi traktowac to juz jest przegiecie.

z reszta komentarzy sie zgadzam.
Dodano 06 Listopada 2014 przez ~bart

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Są to pomówienia na ks Abp Michalika ... Nie mogę się zgodzić, że mam do czynienia z gazetą poniżej poziomu.... Nie mogę się zgodzić, że ks bp mógł tak się zachować... znam go jako spokojnego i przyjacielskiego człowieka.... Wiecie co wy wyprawiacie... ci co to publikujecie... wiadomo, że takim tematem zwiększa się czytelność... tylko ani tamci luzie co ten art napisali, ani wy którzy go publikujecie... Skandalem jest to że Nasze Połoniny to opublikowały... niski,bardzo niski poziom sobą zaprezentowaliście i w 2009 roku i tak jak publikujecie teraz jakieś głupoty na młodego kandydata... Jak dla mnie jest to gazeta przeciw Kościołowi, skierowana i prowadzona przez politykę kłamstwa i niepokojów... To co redakcja ta nadaje na Kościół jest nieprawdą albo jest za bardzo przekoloryzowane ... to niestety miesza ludziom.. Zwracam się do redakcji nie mieszajcie... nie nie niżcie.... bądźcie prawdziwymi mediami a nie ich podróbką !!!!! A wy co wypisujecie takie komentarze i obrażacie stan kapłański powinniście się wstydzić i sprostować wasze słowa.... Nie wierzę w to i navpewno nikt nigdy nie uwierzy jakimś historyjką które nie pasują kompletnie do osoby ks Abp .... nie pasują tylko pasują tym którzy go próbują zniszczyć i ośmieszyć... tak samo jak wyrywali jego słowa z kontekstu... S K A N D A L droga redakcjo Naszych Połonin... wasz oczywiście i tamtej gazety co to nasmarowała !!!!!
Dodano 27 Listopada 2014 przez ~Lodacio

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
u mnie w parafii jest taki sam ksiądz z tym, że temu nawet proszę pana nie mogę powiedzieć bo na to nie zasługuje.
Zdarzają się księża z prawdziwego zdarzenia, ale mniej więcej jeden na sto. Ten z mojej parafii z ludzi robi wieśniaków, patrzy na parafian z pogardą i tak się do parafian odzywa
Dodano 14 Marca 2015 przez ~borys

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Wpisał bym się ale "polski słownik wyrazów zelżywych" nie zawiera określeń, które mogłyby opisać odpowiednio czyn "czarnej szmaty".
Dodano 28 Czerwca 2015 przez ~Bogdan

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Wpisał bym się ale "polski słownik wyrazów zelżywych" nie zawiera określeń, które mogłyby opisać odpowiednio czyn "czarnej szmaty".
Dodano 28 Czerwca 2015 przez ~Bogdan

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Zachowanie biskupa nie dziwi ale prokurator za takie naciąganie .....?
Dodano 20 Listopada 2015 przez ~nusz

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
coś niesamowitego, jak ktoś taki może być duchownym, jak może być głową kościoła? to tylko w Kościele katolickim jest możliwe.
Dodano 09 Marca 2016 przez ~Paweł

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
taki byl kozak pokazywał jak sie zwija teraz niech mu dupe rozedrą smiec z wyrokiem kocham Michalika
Dodano 01 Czerwca 2016 przez ~ciesze sie

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Dużo jest prawdy w tym co pisze się o J. Michaliku. Tak podobnie postępują inni ważni "dostojnicy" KK. Niektórym nie dane było powiedzieć dlaczego zbłądzili bo na krótkim przesłuchaniu w Watykanie w podejrzanym trybie znikają. A nasze drogie ręce arcybiskupów grabią majątek kościelny i niby to zabezpieczają. Przed kim i przed czym. Co się da oderwać od ściany w cennych zabytkowych kościołach jak np. w Dukli w Sanktuarium św. Jana zabrali piękne zabytkowe żyrandole tzw. "pająki" i zabezpieczyli. Oczywiście ludzie na to nie pozwolili, zaczęli pisać pisma do Woj.Biura Ochr,Zabytków w Przemyślu i zagrozili Prokuraturą jak nie oddadzą to pogięli, połamali i tak leżą w klasztorze na korytarzu. To jest stan na chwilę obecną czyli 10 lipiec2016. A odnawiane były i pozłocone w 1994 r. W sanktuarium gwardian Okoński zainstalował lampy-reflektory garażowe. Fama poszła że arcybiskup J.M. zażyczył sobie zabrać do nowej Bazyliki jaką wybudował w Przemyślu , która w czerwcu została poświęcona ale niestety bez żyrandoli. Bogowie kościoła tak się wściekli, że w niedzięlę 10 lipca zjechali wszyscy do Dukli: J.Michalik, abp Ed.Nowak, prowincjał z Krakowa J.Kania i odstawili teatr samochwały wielbiąc gwardiana który tyle daje do episkopatu. pielgrzymi oczekiwali coś usłyszeć o losach i cudach św.Jana a oni opowiadali o swoich zaletach cennych, osiągnięciach majątkowych i podróżach. Czyli PYCHA ich roznosiła wobec motłochu który chciał albo musiał ich sluchać w imię wiary w BOGA. Bo po to przyszli. A co usłyszeli, że sa śmieciem marnym. Prawda następuje jaką zapowiedział Chrystus: zanim kur zapieje to się mnie wyrzekniesz. Od księży rozpoczęło się odchodzenie od kościoła bo oni sami nie wierzą w Boga i grzech tylko w pieniądze a baby same przyjdą i to bez zobowiązań...
Dodano 16 Lipca 2016 przez ~Celinka

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Racja, że wszyscy dokładają Michalikowi, ale to też nie takie proste. On w polskim kościele jest jak prezydent, a przecież prezydentowi nikt by mandatu nie dał. Trudno się dziwić, że go poniosło. Bądźmy szczerzy: ilu z nas by pokornie przyjęło mandat, gdybyśmy byli jedną z najważniejszych osób w państwie?
Nie chcę go usprawiedliwiać, ale też dość łatwo go zrozumieć. Do tego, żeby się dostać na takie stanowisko, trzeba mieć dość dobrze rozwinięty instynkt przywódcy, a z tym trudno godzić uległość wobec policjanta.
Oczywiście komenda powinna była spokojnie wyjaśnić abpowi, że policjant miał rację i dobrze spełnił swój obowiązek. Ale cóż? Władza się nie popisała. Czy tylko Michalik winien, że go nie pouczyli ci, którzy od tego są?
U nas po okolicy od jakich 30 lat chodzi anegdotka o proboszczu. Miły, wesoły, lubiany przez wszystkich, już nie żyje. Pojechał (chyba na cywila, ale i tak dostojnie wyglądał) maluchem do miasta i wjechał w jednokierunkową. Tam (chyba jeszcze) milicjant, taki młody, zatrzymał go i zaczął pouczać. A ten do niego: "Synu, popatrz na tę siwiznę! Dlaczego prześladujesz Kościół w mojej osobie?" I dodał: "To mogę jechać?" Milicjant się nie odezwał, kanonik pojechał dalej, w tę samą stronę.
Z kanonika do dziś się śmieją, z życzliwością, na abpie wieszają psy. Oczywiście szkoda, że sierżant ucierpiał, powinni to jak najszybciej odkręcić.
Dodano 28 Lipca 2016 przez ~zjw

» [Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Jak to się skończyło? Ktoś wie?
Dodano 01 Padziernika 2018 przez ~Ela

» P[Nr 11/87] Mściwy książę Kościoła
Ja wiem.
Dodano 06 Lutego 2021 przez ~TedeImi
E-mail
Temat
Tre
Przepisz kod:

 

© 2003-2012 Nasze Pooniny - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne

Wykonanie i administracja strony: JWK WebStudio