Nasze POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne Artykuły Forum dyskusyjne Galerie Ogłoszenia 
Baza noclegowa   Baza gastronomiczna   Dyżury aptek   Rozkład jazdy autobusów   Plan miasta
Strona główna

Archiwum
Pisane w Bieszczadach
Szukaj w serwisie:
Redakcja

Kontakt

    Gazeta / moduły
    Serwis internetowy

    Baza noclegowa
Baza noclegowa

Artykuy » ~ Archiwum » [1/113] Włóż odblaski - bądź widoczny
W środę 5 stycznia bieszczadzcy policjanci wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie rozdawali opaski odblaskowe uczniom Szkół Podstawowych w Lutowiskach, Czarnej i Hoszowie w ramach działań prewencyjnych „Bądź widoczny w drodze do szkoły”. Policjanci mówili o bezpiecznych zachowaniach na drodze.

Zimą szybko zapada zmrok powodując, że źle widoczni piesi na drodze są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo potrącenia przez pojazd, tym bardziej, że w wielu bieszczadzkich miejscowościach nie ma chodników, a piesi poruszają się poboczem. Policjanci i ich goście z WORD w Krośnie - Zastępca Dyrektora Bogusław Kolarczyk i Dorota Krygowska apelowali o używanie przez dzieci odblasków, które poprawią ich bezpieczeństwo, a nawet mogą uratować życie.

Zgodnie z art. 43 prawa o ruchu drogowym dzieci młodsze na drodze powinny poruszać się pod opieką osób dorosłych, a dzieci w wieku 15 lat powinny poruszać się używając elementów odblaskowych. Doświadczenie uczy i pokazuje, że zasada ta niejednokrotnie nie jest przestrzegana. Dzieci często idą do szkoły lub wracają z niej sami albo pod opieką starszych dzieci. Dlatego policjanci przypomnieli im o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Na koniec wszystkie dzieci w klasach od 0 do 3 otrzymały opaski odblaskowe i przyrzekły policjantom, że będą ich używać, bo dzięki opaskom będą widoczne na drodze.

W tym tygodniu policjanci dotrą do wszystkich szkół na terenie powiatu bieszczadzkiego, każdy uczeń otrzyma odblaski ufundowane przez Wojewódzki ośrodek Ruchu Drogowego.

[1/113] Włóż odblaski - bądź widocznyImi
E-mail
Temat
Tre
Przepisz kod:

 

© 2003-2012 Nasze Pooniny - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne

Wykonanie i administracja strony: JWK WebStudio